Trzepak.pl

Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 05 lut 2011 15:22:34   Tytuł: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Witam, kolega posiada dekoder z HDD swego czasu nagrał kilka bajek i chce przegrać na płytki, ale nie wiemy jak się za to zabrać, bo rozkręcenie tunera i wyjęcie HDD odpada z uwagi na plomby gwarancyjne. Podłączenie pendrive do USB też nie daje rezultatu, czy ktos ma patent na to?

PostNapisane: So, 05 lut 2011 15:28:06   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Administrator
Administrator

wyjmować nawet nie masz po co - dane z vod/satelity są zaszyfrowane na dysku.

kamerka ;-) ew. na wyjsciu eurozłącza możesz (na HDMI też masz blokade tego - nie kupisz sprzętu, który Ci rozszyfruje obraz i zapisze)

PostNapisane: So, 05 lut 2011 18:28:43   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

trzepakowy master
trzepakowy master

Przelotka component to najsensowniejsze rozwiązanie, chyba że materiał jest nagrany w jakości SD to zwykła karta telewizyjna się nada z wejściem S-Video.

PostNapisane: N, 06 lut 2011 14:33:53   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Moderator
Moderator

wiktor napisał(a):
Podłączenie pendrive do USB też nie daje rezultatu, czy ktos ma patent na to?

Złącze USB w tym tunerze jest przygotowany tylko pod odbiornik TV cyfrowej naziemnej czyli DVB-T

PostNapisane: N, 06 lut 2011 16:32:57   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Jardo napisał(a):
wiktor napisał(a):
Podłączenie pendrive do USB też nie daje rezultatu, czy ktos ma patent na to?

Złącze USB w tym tunerze jest przygotowany tylko pod odbiornik TV cyfrowej naziemnej czyli DVB-T

i do ładownia telefonu:)

PostNapisane: Wt, 08 lut 2011 19:52:15   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

trzepakowy master
trzepakowy master

IMHO - mozna juz kupic dekryptory HDMI usuwające HDCP.

PostNapisane: Wt, 08 lut 2011 21:29:25   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Powieściopisarz
Powieściopisarz

wiktor napisał(a):
Witam, kolega posiada dekoder z HDD swego czasu nagrał kilka bajek i chce przegrać na płytki, ale nie wiemy jak się za to zabrać, bo rozkręcenie tunera i wyjęcie HDD odpada z uwagi na plomby gwarancyjne. Podłączenie pendrive do USB też nie daje rezultatu, czy ktos ma patent na to?

Ja mam bardzo dobry: zrezygnowac z TVN kupic cyfre i normalny Tuner z PVR. Jak ogladalem te super przedstawienia ADB w TVN zastanawialem sie ilu jeleni trafia ?

:):):):):):):)

PostNapisane: Śr, 09 lut 2011 2:32:23   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

trzepakowy master
trzepakowy master

Tym razem się z Tobą @games nie zgodzę: dekoder n'ki z PVR'em jest jednym z mniej zawodnych urządzeń tego typu na rynku. Mało który sprzęt innego producenta ma choć w przybliżeniu podobne funkcje i bezawaryjność.

Sam go używam na co dzień od 2 lat i nie ma z nim najmniejszego problemu. Co prawda nie zgrywam z niego materiału i nie dzielę się filmami na peb.pl, jednak do normalnego użytku domowego to urządzenie jest bardzo dobre: przejrzyste menu, szybkość przełączania kanałów, wysoka czułość głowicy DVB-S2, intuicyjny pilot.

Wiem że jak komuś potrzeby jest dobry-,-szybki-i-wszystko-mający-tuner to może sobie wybrać dreamboxa za sporą kasę. Pytanie tylko kto się na to zdecyduje przy dzisiejszym penis... wykonaniu elektroniki i jej awaryjności. Lepiej wymienić sobie taki tunerek z 500gb dyskiem "made by ITI" co rok-dwa i mieć resztę w głębokim poważaniu :)

PostNapisane: Śr, 09 lut 2011 13:24:00   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Powieściopisarz
Powieściopisarz

Dobrze ze nie wiesz ile tych bezawaryjnych dekoderow wraca do zielonej gory na serwis.

Ja mam DM7000 od ponad 8 lat fakt kosztowal duzo ale w kazdej chwili moge zgrac nagrac przegrac co tylko chce. DM500 kosztuje dzis grosze i jedyna jego wada jest chyba tylko brak HD.

PostNapisane: Śr, 09 lut 2011 14:37:42   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

Cytuj:
Mało który sprzęt innego producenta ma choć w przybliżeniu podobne funkcje i bezawaryjność.

No nie przesadzaj, funkcjonalność dekodera N jest zadna, porównywalna chyba tylko z najtańszymi dekoderami SD .
Fakt, jest bezawaryjny - przynajmniej u mnie sie nie popsuł ale nie nie wiedziałem jaki jest kiepski dopóki nie sprawiłem sobie dreamboxa z cyfrą , jak chcę sobie nagrać coś z tv to po prostu odpalam kompa i nagrywam po lanie . To samo z oglądaniem tv - kanały SD chodzą bez zająknięcia nawet przez moje domowe wifi.
No i nie zgodze sie z tym,że dekoder N ma jakąś specjalnie czułą głowice - potrafił się zaciąć , bo mam kiepsko ustawioną antenę (miasto, nieco przysłonięta) a dreambox chodzi bez zacięć .
Do tego prawie minuta na uruchomienie tego cudaka .
Nie, N-ki nigdy więcej nie wezmę, m.in dlatego ,że ma durną politykę dekoderową. No, może kiedyś w w końcu sprawię sobie iptv, to będę miał za darmochę TV

PostNapisane: So, 12 lut 2011 13:04:34   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Leniwy eseista
Leniwy eseista

nie no panowie, mam w domu polsat, cyfre i od roku N-ke.
przerabiałem już kilka tunerów HD, ale N-kowy naprawde przy innych jest cichy i bezawaryjny.
największy badziew miałem z C+, dziadostwo było głośne, samo się włączało w środku nocy i wieczne zwisy..
oczywiście, odnoszę się do tunerów które operatorzy nam wciskają.

co do nielegalnego kopiowania nie będę zabierał zdania, wystarczy że na forum wszyscy są uczciwi i "napiętnują" podobne działanie u siebie w sieciach

M.

PostNapisane: So, 12 lut 2011 17:06:32   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Powieściopisarz
Powieściopisarz

Nikt tu nie mowi o nielegalnym kopiowaniu, zreszta kopia na potrzebny indywidualne jest chyba dozwolona. Majac "normalny" Tuner mozna powycinac reklamy i ogladac bez tego syfu ulubione filmy w dowolnej chwili.
Niewiem jak teraz ale jeszcze do niedawna tuner TVN z PVR mial te zalete ze dysk napierdzielal 24h/dobe.

Zreszta w TVN nie ma nic wartosciowego do ogladania oprocz kilku kanalow. O programach informacyjnych nie wspomne bo sluchajac tego "KRZYKU" na TVN24 i podobnych mozna szybko zwariowac. Jakby informacji nie mozna bylo przekazac normalnym glosem juz o chinskich akcentach i nowomowie nie wspomne.

PostNapisane: Pt, 18 lut 2011 22:13:16   Tytuł: Re: Jak zgrac filmy z dekodera n-TV bez rozkręcania go

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Xaveri z forum n.pl napisał(a):
Ja to robię tak:
Materiał z nbox recordera przegrywam z konieczności przez eurozłącze (dokładniej standard: S-Video) za pomocą EasyCAP USB Video Grabber (najtańszy sprzęt jaki jest, ale uważam że za tą cenę jakość bardzo OK).
nbox ustawiony jest przy tym na telewizor panoramiczy, więc materiał HD konwertowany do PAL (720x576) - proporcje 5:4 podlega deformacji - kompresji, ale przynajmniej nie ma pasów na górze i na dole (jak przy ustawieniu zwykłego TV).
Dzięki VirtualDub obraz jest następnie czyszczony z przeplotu i skalowany z powrotem do formatu 16:9 w rozdzielczości 1/4 FullHD (1/2 wysokości i 1/2 szerokości). 1/4 HD z prostego powodu 1080/2 = 540 - mała redukcja rozdzielczości w pionie i rozciągnięcie obrazu w poziomie do ~135% źródła. Potem bardzo delikatne wyostrzanie i kompresja dobrana do nośnika docelowego.