Trzepak.pl

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 10:47:46   Tytuł: Co moze byc przyczyna rozlaczania klienta?

AP to Planet 4033. Klient ma karte MSI i rozlacza go kilka razy na godzine, czasem czesciej. Ja mam taka same karte w domu i mnie nigdy nie rozlacza.
Dodam, ze ten klient uzywa nagminnie p2p, ale wczesniej gdy byl inny AP, nie rozlaczalo go. Odleglosc klienta od bazy to okolo 250 m.
W ktorym kierunku szukac? Czy ustawienie mu predkosci na stale np. 1 Mbit moze pomoc?

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 10:55:54   Tytuł:

trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

jaki system ma ten klient? jesli winxp to czy konfiguracja zerowej sieci bezprz. wyłaczona? ustaw mu prędkość na stałą i zobacz czy pomoże... sprawdź poziom sygnału u klienta...

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 11:57:34   Tytuł:

morion napisał(a):
jaki system ma ten klient? jesli winxp to czy konfiguracja zerowej sieci bezprz. wyłaczona? ustaw mu prędkość na stałą i zobacz czy pomoże... sprawdź poziom sygnału u klienta...

Tak, XP (ja u siebie tez mam XP). Poziom sygnalu okolo 30.
ps. Co to jest konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej?

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 12:30:52   Tytuł:

trzepakowy master
trzepakowy master

To jest ten badziew co konfiguruje polaczenie z siecia.

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 13:10:44   Tytuł:

Leniwy eseista
Leniwy eseista

To gówno zarządz kartami wi-fi montowanymi w kompie i konfiguruje połaczenia z siecią.

Wejdź do:
Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Usługi/Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej i wyłącz to gówno

Wtedy kontrolę nad praca karty przejmie oprogramowanie, które instaluje sie wraz ze sterami. Jest zawsze lepsze od tych wynalazków Billa Geatsa :D

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 13:12:30   Tytuł:

trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

homo.moheros napisał(a):
morion napisał(a):

Tak, XP (ja u siebie tez mam XP). Poziom sygnalu okolo 30.
ps. Co to jest konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej?

dostepne jest to to w panel administracyjny/usługach, albo poprostu w opcjach sieciowych połaczenia masz u gory "checkboxa" "Użyj windows do konfiguracji połączenia bezprzewodowego" albo jakoś tak, nie pamietam bo pisze z pamięci ;), jak to wyłączysz to windows przestanie mieszać z połączeniami, bo z zasady ta usługa wybiera połączenia z nadajnikami o najlepszej (wg windowsa ;) ) jakości sygnału, co prowadzi do tego że rozłącza cie i przełacza na inna bazę która całkiem przypadkiem nie ma zamiaru cie wpuscić do swojej sieci ;)

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 14:21:53   Tytuł:

morion napisał(a):
dostepne jest to to w panel administracyjny/usługach, albo poprostu w opcjach sieciowych połaczenia masz u gory "checkboxa" "Użyj windows do konfiguracji połączenia bezprzewodowego" albo jakoś tak, nie pamietam bo pisze z pamięci ;), jak to wyłączysz to windows przestanie mieszać z połączeniami, bo z zasady ta usługa wybiera połączenia z nadajnikami o najlepszej (wg windowsa ;) ) jakości sygnału, co prowadzi do tego że rozłącza cie i przełacza na inna bazę która całkiem przypadkiem nie ma zamiaru cie wpuscić do swojej sieci ;)

Ok dzieki, zrobie tak. Teraz nie mam przy sobie Windowsa, ale z pamieci u mnie tak mam skonfigurowane, ze w oknie gdzie jest konfiguracja protokolow jest zakladka sieci bezprzewodowe i tam podaje sie nazwe sieci, klucze WEP, zeby laczylo automatycznie, itp. U kolesia, co go rozlacza, tez tak to konfigurowalem. Znaczy sie, tak jest niedobrze?

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 15:19:33   Tytuł:

trzepakowy master
trzepakowy master

Lepiej z tego nie korzystaj. Chyba ze nie masz innej mozliwosci. Przynajmniej nie uzywaj dwoch roznych programow.

PostNapisane: Wt, 27 cze 2006 15:21:42   Tytuł:

trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

ja robie tak.... instaluję kartę dlink 520+, po zakończeniu instalacji pojawia się ikonka połaczenia wifi windowsowego (taki monitorek z rysunkiem fal eadiowych :D ) jak to klikniesz to otweira się windowsowe okienko zw którym u góry własnie jest ten checkbox o którym wczesniej pisałem, on jest "zahaczony", trzeba go "odhaczyć" ;)... wtedy jak klikniesz na ikonce poziomu sygnału (takie 4 słupki w trayu obok zegarka) to otworzy się okienko softu dlinkowego w którym robisz reszte konfigu dlinka, czyli ssid, 4x mode=disabled, ewentualne prędkości , wepy i inne....
dla pewności możesz wejść w panel sterowania>>narzędzia administracyjne >> usługi>> konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej , zatrzymac usługę i dać na "wyłaczony"... tyle

PostNapisane: Śr, 28 cze 2006 14:29:42   Tytuł:

Zrobilem tak jak mowiliscie i nie pomoglo. To znaczy dalej rozlacza usera. W momencie kiedy jest rozlaczony w AP w liscie podlaczonych klientow jest 'Autenticated' zamiast Associated. Moze to bedzie jakas wskazowka?

PostNapisane: Śr, 28 cze 2006 15:55:01   Tytuł:

trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

masz właczone jakieś szyfrowanie?

PostNapisane: Śr, 28 cze 2006 19:03:30   Tytuł:

morion napisał(a):
masz właczone jakieś szyfrowanie?

WEP

PostNapisane: Śr, 28 cze 2006 20:05:43   Tytuł:

trzepakowy master
trzepakowy master

gdzies musi byc bug.