Trzepak.pl

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 04 cze 2010 23:22:50   Tytuł: Jak skutecznie wypełnić wniosek o przyznanie jed. śr. z UP

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Mam takie pytanie
próbuje wypełnić wniosek o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalnosci gospodarczej z UP i niestety nie wiem co w niektóre rubryki wpisac ?

Oczywiscie jest punkt 12 czyli "Ukończone szkoleani posiadane uprawnienia i doświadczenie zawodowe w zakresie planowanej działalności gospodarczej"
Co tam wpisać jesli osoba wnioskująca nie ma żadnych kursów związanych z Sieciami?? (skończone technikum elektorniczne i kilkuletnia praca w handlu) zeby byc ISP nie potrzebuje zadnych specjalnych uprawnien ?
Czy braki w tej rubryce dyskwalifikuja wnioskującego ?

Nastepnie w Załączniku nr 1 "Kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej i źródła jej finansowania" jest taka tabelka , co tam trzeba wpisac ? No bo np wpisze tam sprzęt telkomunikacyjny o wartości 4 tys zł ale nie chce zakupu tego sprzetu sfinansowac ze środków własnych tylko z UP wiec po co to wypełniać ?

Wogóle te rubryki z otoczeniem konkurencyjnym z Słabymi i mocnymi stronami i opisem działalnosci ? to ropisywać się tam czy żwięźle w 2 3 zdaniach bo analizy SWOT TOWS czy 5 sił portera to raczej nie ma sensu robić :) chyba że się mylę

Jakie załączniki trzeba dołączyć ? akt własności lokalu , coś jeszcze ? czy dobrym pomyslem jest wydrukowanie ceników konkurencji która dziala na tym terenie ?
Z góry dzięki za odp

PostNapisane: So, 05 cze 2010 0:41:39   Tytuł:

trzepakowy master
trzepakowy master

We wniosku możesz podać, że ukończyłeś technikum elektroniczne i zdobyłeś niezbędne doświadczenie zajmując się amatorsko siecią.

Ten załącznik nr 1 jest w każdym UP inny, więc ciężko powiedzieć coś bliżej o tej tabelce. Powinieneś mieć wytyczne, ile musisz mieć środków własnych - UP wymagał 10-15%.

Jako załącznik powinien być akt własności lub umowa najmu (może być umowa użyczenia np od rodziców, jeśli chcesz zarejestrować firmę w pomieszczeniu w domu.

Ogólnie w biznesplanie staraj się zdyskredytować konkurencję we wniosku, bo dzięki temu wzrastają woje szanse. Pomarudź na obsługę klienta, długie oczekiwanie na serwis itp.

PostNapisane: So, 05 cze 2010 0:53:26   Tytuł:

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Dzięki za odpowiedź
U mnie ten załącznik nr 1 wygląda tak
Obrazek

Czyli w tym załączniku mam wpisac co sam sfinansuje i do jakiej kwoty tak ?? nie uwzględniając środków z UP??

Ogólnie chciałbym ze srodków UP postawić dwa maszty 16 i 12 m kratownicowe wyposażyć je odpowiednio , kupić porządny router brzegowy oraz komputer do biura ,
Czy mogę również umieścić końcówki klienckie i zakwalifikować je jako "zakup materiałów i surowców " do 30% wnioskowanej kwoty ?

Mi pracownik UP nic nie wspomnial o wkłądzie własnym ale to dobry pomysł inaczej na ciebie patrza jak chcesz wylozyc sam kase:-)
Czy oni potem rozliczaja na podstawie faktur czy rzeczywiscie wniosłeś wkład własny ?

PostNapisane: So, 05 cze 2010 10:38:14   Tytuł:

trzepakowy master
trzepakowy master

Sprzęt dla klienta dawaj w dzierżawę, to nie będziesz musiał kombinować z "materiałami".

W moim regionie kasa jest rozliczana na podstawie faktur Vat i rachunków. Innych zastrzeżeń nie mieli.

A środki własne we wniosku wykaż jako gotówkę. Nikt się nie powinien przyczepić.

PostNapisane: Pn, 07 cze 2010 22:59:04   Tytuł:

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Jako srodki wlasnie wpisujesz
np.
biurko - 200zł
wiertarka - 200-600zł
laptop -2000zł
fotel obrotowy - 200zł
o ile tych rzeczy nie zamierzac kupic po dofinansowaniu,
mozna zawyzyc bo musieli by wynajac rzeczoznawce ktory wyceni ten sprzet... oczywiscie zgodnie z granicami zdrowego rozsadku

PostNapisane: Śr, 09 cze 2010 21:38:51   Tytuł:

Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Orin, rozwiń trochę temat tej dzierżawy. Też chcę kasę z UP, trochę własnej dorzucić tylko z kasą z UP jest tak, że trzeba ją wydać zgodnie z przeznaczeniem, a środki własne zawsze można gdzieś przesunąć. Więć w końcu można z kasy dotacyjnej kupić chociaż pierwszą partię CPE ?? załóżmy dla 45 userów, i puścić je klientom w dzierżawę ??

Nie do końca zrozumiałem twój post i się zamotałem.

Pozdrawiam
Tyszu

PostNapisane: Śr, 09 cze 2010 22:23:28   Tytuł:

Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

kasa z UP jest dla nowo powstałej firmy lub na utworzenie nowego miejsca pracy i nie wiem czy 45CPE bedzie wydatkiem pomagajacym w pracy nowemu pracownikowi. Całosc jakos 17k.

PostNapisane: Śr, 09 cze 2010 23:20:16   Tytuł:

trzepakowy master
trzepakowy master

Jeśli starasz się o kasę na uruchomienie firmy, która będzie ISP, to spokojnie możesz zainwestować w sprzęt na bazy i do klientów. Nie możesz ich tylko sprzedać przez rok. Co do baz to jest to logiczne. Co do sprzętu dla klientów: rozwiązaniem są umowy terminowe i opłata aktywacyjna usługi, zaś sprzęt jest nadal wrzucony w koszty (bo cały czas jest na stanie). Tego nie wrzucasz w materiały, bo ich nie sprzedajesz. Za te 20% na materiały możesz jednak np. kupić TL-WR340G dla klientów i je sprzedać, gdyby chcieli np. wifi w domu.

Przyznam jednak, że 45 CPE może być pewnym zgrzytem jeśli chodzi o wyposażenie stanowiska pracy dla nowego pracownika, lecz temat określa jasno że autor chce uzyskać kasę na nowy biznes.

PostNapisane: Cz, 10 cze 2010 17:29:01   Tytuł:

Subskrybent
Subskrybent

Z tego co się orientuje to jeżeli te CPE będą traktowane jako towar to możesz sfinansować ich zakup ale tylko w pewnym % wartości (jak ja wypełniałem wniosek 3,5 roku temu to było to chyba 15 czy 20%). Resztę trzeba z własnej kieszeni wyłożyć. Chyba że potraktujesz to jako majątek firmy i nie dasz klientom na własność przez rok to może wtedy się da to przepchnąć.

i on właśnie to coś robi.

Albert Einstein (1879 - 1955)